Dual Wreck 20

Witajcie,

Ten piec to konstrukcja 2-kanałowa. Czysty kanał to Volume oraz Tone. Myślę, że do pieca rockowego tak prosty kanał wystarczy, aczkolwiek brzmi naprawdę fajnie. To nie suche druty a ciepły, miękki, vintage tone. Drugi kanał jest bardzo rozbudowany. Kilka regulatorów – Vol. TMB oraz Drive. Szczególnie ten ostatni jest fajny. Kanał drugi to zmodowana wersja TW Express. W oryginale punkt pracy lampy-dopałki jest ustawiony na stale. Ja zastosowałem regulator. Aż prosiło się o taką modyfikację. Świetnie to działa, tym bardziej że na płycie tylnej jest współpracujący z potencjometrem przełącznik wyboru gainu. W pozycji górnej gain niższy. W dolnej wyższy. Przełączanie kanałów przełącznikiem oraz FS.

Lampki w preampie oczywiście ruskie NOSy 6N2P. W końcówce podobnie, czyli rosyjskie odpowiedniki 6V6 – 6P6S. Wszystko cacy;) Lampy w preampie można zamiennie stosować z ECC/12A_7. Wystarczy przełączyć napięcie żarzenia.

Piec jest wykonany na bogato. Przełącznik mocy Full-Half. Master Volume. Aktywna pętla efektowa na mosfetach. Pasywna nie zdaje egzaminu w kanale drugim. Wyłącznik on/off pętli. Wyjścia głośnikowe 4, 8, 16. Przełącznik Bright w kan. drugim. Kondy Orange Drop. Elektrolity Nippon, Rubycon. Potencjometry Alpha 16.

Uważam ten piec za wyjątkowo udany. Co ważne, jest pięknie wyczyszczony z przydźwięków, zakłóceń. Nawet przy wysokim drive’ie poziom zakłóceń jest relatywnie b.niski. Brzmi jak rasowy TW. Powszechnie uważa się, iż ten układ winien pracować w aranżacji, którą wymyślił Ken Fisher. Kilkukrotnie temat TW podjąłem i ten układ świetnie spisuje się w różnych chassis. Zatem, to rodzaj mitu…

Trafa solidne, przetestowane w przeszłych piecach…

Obudowa…jak na fotkach, chyba piękna. Ładnie to wygląda 😉

Pozdrawiam,

D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *