D-Style ODS 20, combo

Witajcie,

Kolejny owoc mojego hobby, wierna replika Dumble – combo z dwoma kanałami, w tym czysty oraz przesterowany, z regulacją charakteru przesteru za pomocą potencjometrów TRIM, DRIVE, LEVEL.

Ta konstrukcja, nie boję się tak jej opisać, to prawdziwy mercedes! Wcale dlatego ,iż ja zbudowałem ten wzmacniacz, lecz każdy, wybredny muzyk to przyzna. Brzmi wspaniale. Najprawdziwsza radocha.

Zastosowane elementy:

 • kondensatory polipropylenowe – Xicon,
 • Rezystory węglowe Xicon,
 • Gniazda jack Cliff,
 • Przełączniki toggle to Apem,
 • Lampy na preampie 6N2P-EW. W końcówce JJ6V6,
 • Głośnik Eminence Guitar Legend 10″-75W. Klasyka. Vintage.

Footswitch 2-przyciski. Wzmacniacz może pracować na ww lampkach rosyjskich bądź na ECC/12A_7 ! Czegoś podobnego nie znajdziecie w innych piecach. Lampki rosyjskie są super-wytrzymałe! Ich anody są platynowane. Najprawdziwsze NOSy.

Wymiary combo ok.513×472/250. Małe, ładne i poręczne. Wykonane z solidnej liściastej sklejki gr.18, w przeciwieństwie do sieczki i wiórów ,z których bywają robione są znane marki.

Ta konstrukcja to prawdziwa sława. Zapracowała na swoją renomę. Grają na niej sławy, takie jak Santana, Larry Carlton, Robben Ford, Peter Green oraz wielu, wielu innych. W Ameryce to „Holy Grail”…

Pozdrawiam,

D.

Poniżej kilka clipów audio…

Tak się złożyło, że niedawno wzmacniacz powędrował do Londynu. Mała próbka stamtąd:

Jestem niesłychanie szczęśliwy, że człowiek z Anglii nagrywa kolejne video i wysyła słowa podziękowania za wzmacniacz. Ot, wzmacniacz 🙂 Oto kolejna próbka. Tym razem Neil prezentuje i siebie.

Kolejne video z YT:

4 thoughts on “D-Style ODS 20, combo

 1. Witam
  Z żalem muszę przyznać że nie jestem posiadaczem tego wzmacniacza , nie było mnie stać ale jestem szczęśliwy że go ogrywałem, świetna robota, P. Darek wysłał mi do ogrania ten pięknie wykonany i piec który mnie zachwycił , miałem go 2 tygodnie. Mogę powiedzieć tylko jedno Pan Dumble by się nie powstydził. Potwierdzam że brzmi wyśmienicie , drogo ale tak musi być, za arcydzieła się płaci.

  1. Dariusz mój Imienniku,

   Dziękuję za bardzo pochlebny komentarz.
   Czytając Nasza wymianę teraz, osoba postronna pomyśłałaby, że zmówiliśmy się. Nic podobnego. Jako wytrawny i doświadczony gitarzysta masz ucho. Nie jesteś klakierem.
   Ale, niniejszy wzmacniacz to faktycznie dobra robota. Włożyłem w niego ogromnie wiele pracy i serca.
   Brzmi zdecydowanie fajnie. Czy jest tak wiele wart jak butikowe kopie ODS w Ameryce, nie wiem. Sądzę, że nie muszę wstydzić się.
   Tak, w mojej, subiektywnej ocenie Dumble to wyjątkowe układy, zaś ich twórca uchodzi w branży za guru. Jest postacią owianą już prawie legendą.

   Pozdrawiam, D.

 2. Hello, I had the opportunity to play this amp, great combo, very saturated and deep drive, just turn the volume knob and you get everything a guitarist dreams about, I sincerely recommend

  1. Hello,

   I may say, it makes me delighted to read such a possitive feedback. Thank you.
   If the User seems to be happy with the amp by my hand, that makes me the double happy.
   I used to say that I just follow the schematic trying to receive as much as possible from it, but the whole fame belongs to mr Alexander Dumble.

   Thank you and regards,

   D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *