D-Style ODS 20, EL84 „Jeżynka”

Witajcie,

Tym razem klon Dumble 18 W ,lecz z końcówką 2xEL84, z dwoma kanałami, w tym czysty oraz przesterowany, z regulacją charakteru przesteru za pomocą potencjometrów TRIM,DRIVE,RATIO.

Zastosowane elementy:

  • kondensatory polipropylenowe – Xicon,
  • Rezystory to Vishay-Dale, Xicon,
  • Gniazda jack Amphenol,
  • Przełączniki toggle Eten,
  • Lampy na preampie rosyjskie NOSy 6N2P-EW. W końcówce 6P14P. Lampki super wytrzymałe i grają świetnie.

6P14P/EL84 nie brzmią tak miękko jak 6V6, lecz mają rockowy pazur. Jest tutaj kilka bardzo użytecznych przełączników, za pomocą których można wyczarować cuda z tych lamp, z tego pieca!  Jak w oryginale, korektor posiada całą gamę filtrów, tj.podbicie wysokich tonów BRIGHT, średnich tonów MID Boost. Wybór charakteru brzmienia Jazz/Rock oraz z tyłu podbicie sygnału całego preampu PAB. Wtedy piec daje czadu.

Dodatkowo na płycie tylnej przełączanie sprzężenia zwrotnego, bardzo ciekawa „dopałka”. Podobnie jak w Plexi 18W. To bardzo uniwersalna konstrukcja!  Oba kanały są piękne. Do bluesa, tradycyjnego rocka lub wręcz do nowoczesnego jazzu, świetny wzmacniacz.  Na głośnikach vintage zabrzmi pięknie. Ja b.lubię głośniki Eminence, typ amerykański. Na tych głośnikach wzmacniacz raduje moje ucho. Klasyczny, piec o amerykańskim brzmieniu.

Ostatnio dodałem mnóstwo próbek wykonanych przez b.zdolnego i rasowego muzyka Krzysztofa. Człowiek młody, aczkolwiek już teraz prezentujący bardzo wysoki muzyczny poziom, estetykę i smak! 

Pozdrawiam,

D.

P.S. Ostatnio „przechrzczono” wzmacniacz. Teraz nazywa się…”Jeżynka” 😉

Kolega lubi inne rozwiązania. Stąd, jako właściciel pieca, wyciągnął chassis z główki i zapakował je w do przez siebie zbudowane, wpierw combo, zaś aktualnie zestaw główka-paczka. Oto kilka świeżych zdjęć…

2 thoughts on “D-Style ODS 20, EL84 „Jeżynka”

  1. Witam wszystkich entuzjastów i wielbicieli gitarowych wzmacniaczy lampowych. Szczęśliwym trafem po wielu poszukiwaniach znalazłem stronę internetową Pana Dariusza. Po wstępnych rozmowach i spotkaniu 23 lutego tego roku stałem się właścicielem tegoż ODS EL84. Po 6 miesiącach intensywnego użytkowania stwierdzam że sprzęt jest pancerny i nie chodzi tu o wagę a o jakość projektu, konstrukcję i wykonanie. Daje radę to mało powiedziane. Dźwięk, brzmienia jakie można uzyskać z niego są różne, zależy jaką gitarę podłączymy i na jakim głośniku będziemy słuchać. Mi pasują dwa układy. Stratocaster i Eminence 1258 , Ibanez i Jensen C12K. Nie wszystko jest do wszystkiego. Znane marki na F i na M i na V i na E mogą się tylko uczyć od Pana Darka. Śmiało można powiedzieć że to ,,Custom”. I wcale nie lukruje bo Pan Dariusz tego nie lubi. Polecam. Sebastian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *