D-Style ODS 124, 50W, Reverb

Witajcie,

Tym razem kopia Dumble 124 z 2x6L6 na pokładzie, z dwoma kanałami, w tym czysty oraz przesterowany, z regulacją charakteru przesteru za pomocą potencjometrów TRIM,DRIVE,LEVEL.

Dodatkowo lampowy reverb na pokładzie. Nie jest tak głęboki jak w typowej wersji u Fendera, lecz do rockowego wzmaka poręczny i wystarczający. Choć kusi mnie aby w przyszłości zrobić „pełen” reverb, czyli na dwóch lampkach. Bywają wersje na trzech, lecz do rockowego wzmaka dwie wystarczą, na moje ucho;)

Ten wzmak kosztował mnie dwa miesiące pracy, zajmując się nim każdego dnia. Ta konstrukcja 124, to wersja podstawowa Dumble i wg mnie najfajniejsza z wszystkich modeli firmy.

Co w środku?

  • Kondensatory Orange Drop 715-najlepsza wersja,
  • rezystory Vishay-Dale oraz Xicon,
  • Elektrolity TAD oraz Sinecon, wysokiej jakości oraz wydłużonej żywotności,
  • Gniazda jack Cliff,
  • Lampy – końcówka 6L6 JJ, preamp ECC83 JJ oraz NOS RFT na pogłosie, Możliwość zastosowania rosyjskich 6N2P, za pomocą przełącznika zmiany napięcia żarzenia.

Dodatkowo przełącznik Pentoda/Trioda. Bardzo użyteczna rzecz. W pozycji Trioda piec brzmi ciemniej, również ciekawie. W preampie standardowo przełączniki Bright-3 poz., Mid Boost, Jazz-rock. Footswitch zmienia kanały oraz podbija sygnał wyjściowy. Trzeci przycisk załącza reverb. Oczywiście pętla efektowa oraz Master Volume. Głośnik z mojej ulubionej serii, czyli Eminence Guitar Legend – 150W, 8 ohms.

Trafa z zapasem. Kształtka wyżarzona. Uważa się ,iż trafa wyjściowe to cuda nieosiągalne w warunkach domowych/warsztatowych. Uważam ,iż to przesadzona teoria. Sławni producenci baaardzo oszczędzają na stali…Tu jest „po Bożemu”, jak się należy. Właściwy przekrój. Druty podwójnie izolowane. Izolacja najwyższej klasy. Dławik Hammond.

Brzmi wspaniale. Nie jestem obiektywny, prawda. Jednak, mimo to uważam, że wykonałem świetną robotę. Kolor kremowy. Chyba całkiem fajny. Jeszcze tylko ten egzemplarz w tym kolorze;)

Namęczyłem się przy budowie tego pieca. Przy składaniu popełniłem kilka niepozornych błędów, które kosztowały mnie dwa tygodnie szukania, sprawdzania. Niewdzięczna robota wtedy.

Lubię Dumble. Ten sound miałem zawsze w uchu. Dawniej, jako młody chłopak, nie potrafiłem go zidentyfikować, gdyż w Polsce nie było niczego. Przynajmniej dla szaraków jak ja. Bywały tutaj sławne piece, lecz te były jedynie w posiadaniu „wybrańców”. Dziś jest inaczej. Pieców pełne sklepy w sieci, jak również w tych na ziemi. Jednak, Fender/Dumble to amerykańska klasyka. To one wyznaczyły kierunek i jakość brzmienia gitary.

Pierwotnie piec był w combo. Jednakże, poproszono mnie aby chassis wbudować w główkę…

Pozdrawiam,

D.

Pierwotnie ten piec był w combo. Kilka fotek combo oraz chassis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *