Plexi/JCM800

Witajcie,

Moje najmłodsze baby, 2 kanałowy marszałek.

Połączyłem dwa, sławne klasyki, tj.Plexi z JCM 800. Plexi z dwoma potencjometrami Vol Normal oraz Vol Bright. Oba działają jednocześnie, co powoduje piękne miksowanie obu wejść. JCM800 z pojedynczym potencjometrem Vol. Kanały przełączane przełącznikiem na płycie przedniej lub footswitchem. Plexi to uznana marka. Nie potrzeba go chwalić. Broni się sam. Natomiast, 800-tkę zbudowałem po raz pierwszy i jestem nią oczarowany. Wspaniała maszyna!

Korektor wspólny, gdyż oba układy pracują na wtórniku katodowym. Zatem, jego charakter pasuje dla obu wejść. Lampy w końcówce to EL34. Zaś preamp to 3 lampki ECC83 bądź rosyjskie 6N2P. Do wyboru, jak komu pasuje. Odwracanie fazy tak samo. Każdy z kanałów pracuje na osobnej lampce. Do tego trzecia na korektor oraz czwarta na odwracanie fazy.

To rockowa maszyna! Ma potworny wydech. Aby ją trochę „uciszyć”, zastosowałem przełącznik Pentoda/Trioda. Bardzo użyteczny pstryk.  Podobnie jak w poprzednich piecach, trafa są solidne. Oczywiście pętla. Działa absolutnie bez zarzutów. Gniazda do ustawiania biasu. Każdy z łatwością może wymieniać lampy bez stresu samemu.

Na niczym nie było żałowane. To jest urządzenie na dekady! Podobne układy wciąż buduje się w niszowych firmach, z zachowaniem jakości i solidności. Głównie za oceanem, jak również w Europie, czy w kraju też. Nie mylić tego pieca z delikatnym badziewiem, obecnie produkowanym na pcb…

Obudowa jest gruba, solidna. Wytrzyma bardzo wiele. Każdy lut jest dopieszczony. Każde połączenie pewne. Ręczna robota. A zatem roboty na wiele tygodni „rzeźbienia”. Rezystory 1W. W kanale Plexi carbon composition – vintage’owe. Elektrolity F&T oraz stojące JJ. Konkretne kondy, polipropylenowe. Te dają pojemność i sustain. Nie potrzeba mnogości stopni, dopałek, cudowania.

Ten piec gra!  Super maszyna. Lubię ten wzmacniacz, bardzo.  Tak naprawdę, to wszystkie je lubię;)

Pozdrawiam, 

D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *