D-Style ODS 50

Witajcie,

Ten piec to znów coś nowego, jeszcze bardziej przemyślanego w układzie, co wynika z wcześniejszych doświadczeń. Nowa aranżacja obu maskownic. Wszystkie przełączniki na maskownicy frontowej. Taki sposób daje wygodniejszy dostęp do filtrów oraz przełączania kanałów.

Przyznaję, że podglądam kolegów zza oceanu. Oni tam doskonale znają tematykę pieców. To ojczyzna współczesnej muzyki, instrumentów, sprzętu akustycznego. Amerykanów warto podpatrywać. Ten piec prezentuje się fajnie.

Dodałem trzeci przekaźnik, który odpowiada za załączanie Bright. Bardzo ciekawa opcja. Jak działa nie zdradzę. Mała tajemnica;) W każdym razie, z jego pomocą budowanie układów typowo dwu kanałowych stanie się niepraktyczne, niepotrzebne…

Od pewnego czasu stosuję pcb. Jakoś ładniej prezentują się. Układy sprawdzone i dopracowane pakuję właśnie na pcb. W przeciwieństwie do współczesnych trendów, moje pcb nie jest pożałowane. Tutaj luty wytrzymają dekady. Każde połączenie w piecu jest maksymalnie solidne i pewne.

W preampie moje, ulubione ruskie lampki 6N2P. Te lampki są świetne. W przeciwieństwie do współczesnych, oszczędnych, 6N2P to gratka. Stare, dobre oraz wytrzymałe. Oczywiście można stosować ECC83. Jak kto lubi. Jedyną rzeczą to przełączenie małego pstryku, w celu zmiany napięcia żarzenia.

Na komponentach nie było żałowane. Sławny układ wymaga nakładów. Piec jest świetny. Nie rozpisuję się nad jego urodą. Już nie trzeba. Kilka wcześniejszych budów daje niekłamaną, dobrą opinię.

Overdrive Special to najsławniejszy i najlepszy układ w historii! Dziś półki sklepowe uginają się pod mnóstwem nowych konstrukcji, lecz ODS to jak w motoryzacji 124 od Mercedesa…

Pozdrawiam,

D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *