Hot Rodded Plexi 20

Witajcie,

Niedawno ukończyłem ten piec. Zabawna historia, gdyż dawniej Azjaci podpatrywali Zachód. Nadal tak jest, lecz tutaj człowiek z „Zachodu” podpatrzył Azję i skopiował wzmak stamtąd.

Czemu tak ? Ano, ten piec jest dobry lub wręcz bardzo dobry. Jest w nim kilka głęboko przemyślanych rozwiązań. Dwustopniowy Gain oraz Bright. Jest możliwość dopasowania górnych rejestrów praktycznie do każdej gitary oraz dowolnego głośnika. Dodatkowo, przełącznik Era. Fajna rzecz. Wielu producentów stosuje ten patent.  Oczywiście Master Volume oraz ciekawa rzecz Pussy Trimmer  A skoro podpatrzyłem cały układ, to i skopiowałem projekt PCB. Fajnie to wygląda. Nie jestem skromny. Wybaczcie;)

Co w środku? Potężne i wydajne trafo zasilające. Możliwość zamiennego stosowania rosyjskich 6N_P bądź 12A_7. Ja zakładam do pieców te rosyjskie. To prawdziwe i wytrzymałem NOSy. Ponadto, bardzo dobrze brzmią. Z resztą, lampy to sprawa trochę wtórna, wszak najważniejsze są palce muzyka, prawda?

Bardzo rzadko trafiają się trafa z ekranami antystatycznymi. Tu są aż dwa.  Trafo głośnikowe również wydajne i dobrze dobrane. chyba mogę już chwalić się jakością tworzonych przeze mnie traf. Są sprawdzone przez właścicieli wcześniejszych wzmaków.

Pętla oczywiście dodaje uroku i sprawuje się zdecydowanie dobrze. Wielokrotnie zastanawiałem się nad reverbem lampowym, lecz w Dumble czy w Marshallu pętle spisują się wręcz świetnie. Zatem, z dobry reverbem w kostce nie ma aż tak wielkiej pokusy w stronę wersji lampowej.

Wzmak ma typowe jak dla układu z wtórnikiem pazury, lecz z przyczyny 6V6 brzmi ciekawiej, niźli z EL84, oczywiście w mojej ocenie.

Kondy propylenowe. Lubię ten typ. One dają bardziej klarowny sound. Nie dają tego charakterystycznego piasku jak poliestrowe, lecz pazur marszałka oczywiście jest. W przygotowaniu jest wersja JCM800, również na 6V6, w podobnym układzie. Tam będą poliestrowe. Ciekaw jestem porównania obu pieców.  Elektrolity Nippon oraz podwójny, stojący JJ.  Moje brzmienie do Fender/Dumble a marszałki robię jako rodzaj odskoczni.

Jednak i ten wzmacniacz to zdecydowanie fajna maszyna. Z resztą poprzedni Plexi/JCM800 bardzo ucieszył swojego właściciela jako urządzenie proste ale konkretne, bez miliona potencjometrów…

Wymiary obudowy 600×228/208. W tym piecu, jak w poprzednich, jej wnętrze jest wyłożone folią Al, celem ochrony przed temperaturą.

Jak brzmi? Ano, tak: https://www.youtube.com/watch?v=kTLnscBR800 https://www.youtube.com/watch?v=lDgkUvYVdxk

Pozdrawiam,

D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *