Plexi 18 Head Hot Switch

Witajcie,

Prawie zapomniałem o tym piecu. Plexi wersja 18W z hot switch (II stopień przesterowany) , z regulacją charakteru przesterowania za pomocą potencjometrów TRIM,LEVEL.Bardzo dobry patent!

Przy niskim volumie można włączyć stopień przesterowany. Już wtedy piec gada jak mocno rozkręcony wzmacniacz.

Zastosowałem kondensatory polipropylenowe,które dają bardziej łagodne, klasyczne brzmienie. Stopień OD jest włączany za pomocą przełącznika mini-toggle oraz standardowego footswitcha.

Lampki na preampie to 3 x 6N2P-EW(super wytrzymałe), kuzyni ECC83. Ponadto, możliwość przełączania trybu biasu – Fixed lub Cathode. Ważne w przypadku gdy lampki na końcówce już padają. Ważne w przypadku gdy lampki na końcówce już padają.

Dodatkowo pasywna pętla efektowa. Wiele współczesnych pieców tego nie ma, jak również oszczędza się na Master Volume. Możliwość przełączania NFB – on/off. Świetna dopałka!

Uważam,iż ten wzmacniacz brzmi pięknie,zajefajnie,”śpiewa”. Próbki były nagrywane b.niedawno, smartfonem, tuż przed podróżą do nowego właściciela. Grane było na kopii Music Man EVH oraz głośniku G12-65 Heritage. Pierwsza próbka – wpierw czysta gitara na volume gitary nieco ściszonym. Następnie vol.na maksim. Kolejno załączony reverb w pętli oraz na koniec załączony Hot Switch. Druga próbka – czysta gitara na leciutko przyciszonym vol.w gitarze.

Prawdziwy marszałek 18 watowy. Wtórnik katodowy to bardzo duży gain, zatem wersja 18W daje potężny wygar. Właściwie, to ten piecyk jest mi najbliższy z wszystkich Plexi. Jest najbardziej bogato wyposażony i zwyczajnie lubię go. Właściwie, to ten piecyk jest mi najbliższy z wszystkich Plexi. Jest najbardziej bogato wyposażony i zwyczajnie lubię go.

Pozdrawiam,

D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *