D-Style ODS 100

Witajcie,

Pierwotnie ten piec był w wersji combo. Całość była raczej ciężka. Ważyła ok.35 kg. Potężne trafa, głośniki, obudowa, składały się na ów masę.  Ponadto, tamto combo nie było tak wypieszczone jak obecna główka.  Wybierając kolor długo ważyłem odcienie. Pomyślałem, a niech tam, czemu nie może być bordo? I tak się stało. Jeszcze mocniejszym akcentem było połączenie bordo z szarym grillem na froncie. Kolor szary zgrabnie przełamał bordo.  Chyba przyznacie, że połączyły się fajnie ?

Ale, obudowa to tylko miła oczom szata a przecie to urządzenie akustyczne. Ono musi grać i to dobrze. A co tam, nie zawsze trzeba być jedynie skromnym. Zaryzykuję. Na moje ucho brzmi świetnie.  Za każdym razem kiedy wzmak wędruje do swojego, nowego właściciela, biję się z myślą jak wypadnie? Czy spodoba się? Czy właściciel będzie zadowolony? Czy nie będzie przeklinał swojej decyzji?  Hmm…Jak dotąd, jest dobrze.

Otwarte serce, ciężka robota oraz wymarzony cel, stają się rzeczywistością.  W trakcie budowy każdego z pieców, poszczególny jego element jest głaskany, oglądany. Cieszy oko. Bardzo raduje. Nie ma nieważnych połączeń, źle ułożonych lutów. To owocuje. Takie budowanie trwa, lecz finalnie wzmak odpala się bez nerwów, często za pierwszym razem.

Budowanie jest fajne. Nie miłym jest dla mnie chwalenie się próbkami. Tu występuje mały problem. Nie jestem muzykiem. Nie jestem na tyle wprawny aby w pełni zaprezentować urodę danego pieca. Szczęśliwie, każdy z nich broni się sam w rękach wprawnego muzyka.

Co jest w środku?

  • Suche kondensatory Orange Drop 715,
  • Rezystory Xicon, Vishay-Dale,
  • Elektrolity TAD Gold Cap,
  • potencjometry Alpha 24,
  • Gniazda jack Cliff,
  • Lampy 6L6 Tung-Sol, JJ 12AX7.

Same najlepsze. Nie było żałowane na niczym.  Trafa kupione, dobre i solidne. Tamtym razem jeszcze nie kręciłem swoich.

Pozdrawiam,

D.

A pierwotnie piec był w combo…Kilka fotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *